Zaznacz stronę

CHEMIA

„Muzyka ma moc przełamywania barier na całym świecie i polega na łamaniu zasad” – mówi frontman i wokalista Łukasz (Luke) Drapala z warszawskiego zespołu rockowego Chemia.

 

Słowo Chemia oznacza Chemia wyjaśnia gitarzysta i założyciel zespołu Wojtek „W” Balczun. „Chodzi o odkrywanie, pielęgnowanie i odkrywanie naszej muzycznej chemii jako zespołu oraz o to, jak wchodzimy ze sobą w interakcje jako muzycy i jak to również wpływa na publiczność. Myślę, że naszym celem jest jak najlepsi alchemicy, aby spróbować stworzyć coś niezwykle wyjątkowego i unikalnego z naszej muzyki. Często w przypadku muzyki potrzebuje kreatywnych bodźców i trochę „Je ne sais quoi”, aby zainspirować proces pisania”.Przy naszych ostatnich wydawnictwach „Let Me” współpracowaliśmy z kanadyjskim piosenkarzem, perkusistą i producentem Markiem LaFrance, najlepiej znanym ze współpracy z Bachmanem Turnerem Overdrive, a także świetnym aranżerem wokalnym. Marc zaprosił również swojego dobrego przyjaciela Mike’a Frasera, producenta, inżyniera i miksera takich zespołów jak ACDC, Enter Shikari i Aerosmith, który nagrywał i miksował, i który wraz z Markiem pomógł nam przekształcić nasze kreatywne pomysły i riffy w gotowy album Proces ten był dla nas wielkim przeżyciem i udało nam się stworzyć płytę, która zaczęła rezonować nie tylko w kraju, gdzie zdobyliśmy ogromne uznanie w Rock Radio Radio Antyradio, którego słuchacze wybrali nas jako najlepszy zespół 2015 roku, ale także stworzyliśmy płytę, która pozwoliła nam koncertować i grać koncerty w całej Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych.
W kraju zespół mógł występować u boku niesamowitych wykonawców, takich jak Guns’n Roses, Billy Talent, Deep Purple, Bring Me The Horizon, Red Hot Chilli Peppers, a nawet mieliśmy zaszczyt być jedynym polskim zespołem, który wystąpił na festiwalu Sonisphere w Warszawie którego headlinerem była Metallica, obok świetnego składu zespołów, w tym Alice in Chains, Anthrax i Kverlertek. Następnie zespół został również zaproszony do występu w Rockcomm na specjalnej brytyjskiej konferencji poświęconej muzyce rockowej, której gospodarzem jest renomowany Music Manager Seven Webster (19:00 Management), który zarządza takimi artystami jak Skindred, REEF i Michael Monroe. W rezultacie Seven zaprosił nas na trasę koncertową ze Skindred w Wielkiej Brytanii i Europie, gdzie mogliśmy zagrać u boku jednego z najlepszych brytyjskich zespołów na żywo.
„To było dla nas wspaniałe doświadczenie” – mówi Wojtek. „Oglądanie występów Skindred każdego wieczoru naprawdę zainspirowało mnie, Luke’a i Adama (perkusistę) i skłoniło nas do ponownej oceny i zaostrzenia naszych występów oraz pomogło zmienić nas w znacznie lepszy występ na żywo. Dla nas wiedzieliśmy, że wzmocniliśmy naszą grę i staliśmy się lepszym występem na żywo, jeśli zamierzaliśmy konkurować na arenie międzynarodowej”.
W wyniku tych występów mogliśmy licencjonować nasz album w Europie kontynentalnej za pośrednictwem wytwórni Rodeostar/SVP, co ponownie było dla nas pomocne, ponieważ pozwoliło nam wrócić i ponownie odwiedzić niektóre miasta, w których graliśmy w Niemczech, z naszym własnym programem specjalnym daty nagłówków.
Od tego czasu przeszliśmy kilka zmian w składzie i dodaliśmy zarówno Maćka „Papay” Papalskiego na gitarze, jak i wirtuoza basisty Błażeja Chochorowskiego, aby uzupełnić nowy wygląd Chemii brzmieniowo tworząc idealną dla nas grupę braci, która prowadzi Chemię w górę i w górę. Zespół otrzymał również ostatnio świetną okazję do występu na festiwalu Woodstock Ukraine, w wyniku czego nagrał nową wersję naszej piosenki Hero na język ukraiński, aby to wesprzeć, co zaowocowało ponad 100 stacjami radiowymi grającymi naszą piosenkę w ciągu jednego tylko dnia w Ukraina. To z kolei doprowadziło do tego, że na początku tego roku zespół wystąpił jako gość specjalny na trasie Stadium u boku jednego z największych artystów rockowych na Ukrainie Antytila, który nie mógł lepiej pracować dla zespołu.

 

 

 

 Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest